OSWiR REJÓW

Wędkarstwo i kąpielisko

Jedną z popularnych form spędzania czasu nad zalewem jest wędkarstwo. Zbiornik należy do PZW, więc wymaga pozwolenia. Jest regularnie zarybiany.

Wstęp

Zbiornik utworzony na rzece Kamionce, otoczony lasem. Ciszę przerywają jedynie jadące niedaleko pociągi i spławy wielkich ryb.

Informacje

Na Rejowie można łowić ze środków pływających. Zbiornik znajduje się na obrzeżach Skarżyska-Kamiennej. Po zakończonym łowieniu można odwiedzić Muzeum Orła Białego znajdujące się w sąsiedztwie zbiornika i podziwiać wojenne eksponaty. W razie braku brań można śmignąć na grzyby, bo lasów w tym rejonie nie brakuje.

Dane łowiska

Województwo: Świętokrzyskie
Powiat: Skarżyski
Ryby: Amur biały, Jaź, Karaś, Karaś złocisty, Karp, Leszcz, Płoć, Okoń, Szczupak, Sum, Tołpyga.

Sekrety łowiska

Rejów jest dość wąski i długi. Ma charakter rynnowy. Średnia głębokość przy wpływie Kamionki wynosi do 1,5 m i stopniowo zwiększa się aż do 5–7 m przy tamie. Płytsza część zbiornika ma wyraźnie zaznaczone koryto. Jego twarde kanty są dobrym miejscem bytowania ryb. W głębszej części koryto jest słabiej zaznaczone, a kanty łagodniejsze. Z drapieżników najczęściej łowione są okonie, szczupaki i sandacze. Trafiają się też pojedyncze sumy, nierzadko sztuki powyżej 1,5 m. Najpospolitszą przynętą jest martwa rybka podana na zestawie gruntowym, nieliczni próbują spinningu. Na brzegu stoją przetwórnie – przyczepy kempingowe wędkarzy, którzy bezwstydnie przerabiają wszelkie rybie białko, niezależnie od gatunku. To powszechna wędkarska patologia nad większością zbiorników. Z ryb spokojnego żeru przeważają jazie, leszcze, płocie, karpie. Wszystkie lubią obfite nęcenie kukurydzą. Wiosną można dobrze połowić w zasięgu tyczki z zestawem skróconym. Utrapieniem wędkarzy są jazgarze, które zjadają wszystkie przynęty. Często można zaobserwować spławy wielkich ryb. Są to bolenie, które czasem uderzają w spinningowe przynęty lub robaki na zwijanych zestawach. Dobre miejscówki są przy pomostach ośrodka wypoczynkowego. W ośrodku można wynająć domek, miło spędzić czas, popływać na rowerze wodnym.

Dobrym kolorem na sandacze i szczupaki jest róż. Okonie lubią paprochy w kolorze żółtym i motor oil. Z leszczowych zapachów nie powinno nam zabraknąć karmelu i przypraw korzennych.

Galeria

Podobne Miejsca

Dowiedz się więcej o atrakcjach blisko Ośrodka Wypoczynkowego Rejów i  a nawet więcej o atrakcjach miasta Skarżyska-Kamiennej.